Najnowsze wpisy, strona 1


sty 25 2018 Czym charakteryzują się projekty nowoczesnych...
Komentarze: 0

 

Budynki jednokondygnacyjne cieszą się obecnie dużą popularnością wśród inwestorów. Projekty domów parterowych nowoczesnych posiadają charakterystyczny układ, który zapewnia dużą wygodę użytkownikom. Strefy mieszkalne umieszczone są na jednym poziomie parterowym, dzięki czemu budowanie stropu i schodów nie jest konieczne. Takie rozwiązanie zapewnia również bardziej bezpośredni kontakt z zielenią otaczającą budynek.


Ekonomiczne domy parterowe


Stosunkowo nieduże budynki tworzone na podstawie projektów domów parterowych nowoczesnych, należą do najbardziej ekonomicznych opcji dostępnych na rynku. Zarówno koszt budowy, jak i codziennej eksploatacji zaliczyć można do wyjątkowo niskich. Nieco bardziej kosztowne są większe rezydencje jednokondygnacyjne, które przypominają prawdziwie nowoczesne siedliska.


Zróżnicowana oferta


Zaletą domów parterowych projektowanych przez profesjonalnych architektów jest ich duża różnorodność. Do elementów uwzględnianych przez każdy dokładnie opisujący dom parterowy projekt należą:


- klasyczny wygląd

- modne detale

- wyraziste materiały wykończeniowe


Każdego dnia powstają zarówno niewielkie parterówki, jak i wyjątkowo okazałe pod względem wizualnym obiekty jednokondygnacyjne które są w stanie zadowolić każdego wymagającego inwestora.


projektunista : :
sty 22 2018 Jakie powinny być idealne projekty domów...
Komentarze: 0

 

Planując budowę własnego domu, na początku najważniejsze jest znalezienie albo wykonanie od podstaw projektu, który całkowicie będzie odpowiadał gustom przyszłych mieszkańców. Taki projekt powinien przedstawiać więc budynek funkcjonalny, energooszczędny i dopasowany rozmiarem do wielkości rodziny.


Projekty domów


Jeśli chodzi o domy projekty znaleźć można na przykład na stronach internetowych biur architektonicznych. Będą to projekty gotowe, czyli z katalogów, które wystarczy później jedynie zaadaptować do rozmiarów działki. Drugą opcją są projekty indywidualne, to znaczy takie które architekt zaczyna tworzyć dopiero po konsultacjach z klientem - wtedy są one niepowtarzalne. Szukając projektów domów proponuje wiele opcji, ale ważne jest, by zwracać uwagę na takie projekty które oferują między innymi:

- funkcjonalne rozplanowanie pomieszczeń,

- przestronną część dzienną,

- bogate zaplecze gospodarcze,

- obszerną i jasną kuchnię,

- duże sypialnie.

Co ważne, projekty domów wcale nie muszą opierać się jedynie na rozwiązaniach klasycznych. Można zdecydować się bowiem także na budynki stylem przypominające dawne dworki, albo wręcz przeciwnie: na modernistyczne, nowoczesne bryły. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.


projektunista : :
lis 19 2017 Jak kierunki geograficzne wpływają na wybór...
Komentarze: 0

Usytuowanie drogi dojazdowej do naszej działki może mieć ogromny wpływ na możliwe do zrealizowania projekty domu. Spójrzmy, co to może oznaczać w praktyce.

Kompas w dłoń

projekty domu...albo spójrzmy na mapkę. Gdy ustalimy już, na którym kierunku geograficznym biegnie droga, a tym samym - gdzie będzie brama, to zastosujmy się do poniższych rad.

 

1. Droga od strony północnej. W tym przypadku planując projekty domu powinien uwzględniać kuchnię po północnej stronie, sypialnię na wschodzie, a salon na którejś z pozostałych stron.

2. Droga od strony wschodniej. Większość projektów powinna się tu sprawdzić, rozważmy jednak, czy wejścia do budynku nie umieścić od północy - choć wejście od wchodu też jest jak najbardziej sensowne.

3. Droga od strony południowej lub zachodniej. Dość kłopotliwy układ. W miarę możliwości starajmy się, aby projekt domu umożliwiał wkomponowanie wejścia od strony wschodniej, i w miarę możliwości oddalmy dom od ulicy.

Co, jeśli nie znajdziemy gotowego projektu, który spełniałby powyższe wymagania?

Wtedy należy albo pójść na kompromis, albo zamówić projekt indywidualny. Jeśli będziemy bazować na gotowym projekcie od Domy w Stylu, koszty nie powinny być zbyt duże, a zatem warto rozważyć taką możliwość.


lis 16 2017 Proporcje działki a projekt domu - czego...
Komentarze: 0

Jeśli nasza działka ma kształt kwadratu (albo chociaż jest zbliżona do proporcji kwadratu), to mamy duży powód do uśmiechu. Jednak nawet jeśli mieliśmy mniej szczęścia, to nadal w większości przypadków możemy sobie z tym poradzić. Spójrzmy zatem na możliwości.

Kształt działki - przeszkoda lub pomoc

Zazwyczaj działka, na której planujemy naszą budowę ma kształt:

* kwadratu,

* prostokąta,

* lub nieregularny.

 

dom projektyNie należy tego kwadratu rozumieć dosłownie - rzadko zdarza się, że wszystkie boki działki mają rzeczywiście takie same wymiary. Natomiast jeśli proporcje boków nie odbiegają znacząco od powiedzmy 4:5, to nadal można uznać działkę za kwadratową, co daje nam duża elastyczność w doborze projektu (zobacz projekty). Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy proporcje znacząco różnią się od kwadratu.

Budujemy dom projekty na nietypową działkę

Jeśli działka ma kształt prostokąta, to wszystko zależy od tego, jak duża jest działka, a w szczególności: jak szeroki jest wąski jej bok. Gdy działka jest prostokątna, ale duża, to w zasadzie nie stanowi to dla nas żadnego ograniczenia. Jeśli jednak jej wymiary nie są zbyt imponujące, to chcący wybudować domy projekty muszą uwzględniać tę niedogodność. Czasem warto wybrać zabudowę piętrową - będziemy wtedy mieć więcej miejsca wokół domu przy tej samej jego powierzchni. Gorzej, jeśli działka ma kształt nieregularny, wtedy bez projektu indywidualnego może nam się nie udać.


paź 16 2017 Mały i parterowy - jak spełnić marzenie...
Komentarze: 0
projekty małych domówDecyzja o budowie domu nie musi przerażać, ponieważ nie musi wiązać się z olbrzymimi nakładami i skomplikowanym procesem wykonawczym, wymagającym nieprzeliczonych godzin pracy i sił. Wystarczy sięgnąć po projekt małego domu – kompaktowego, funkcjonalnego i ekonomicznego.

Szybko i oszczędnie

Budowa małych domów, szczególnie jeśli są to małe projekty parterowe, to szybkie tempo realizacji. Wiąże się to z brakiem skomplikowanych rozwiązań, mniejsze jest przy tym prawdopodobieństwo popełnienia błędów, które mogą dodatkowo wydłużyć okres budowy. Projekty małych domów to również niższe koszty wznoszenia budynku oraz niższe koszty jego późniejszego utrzymania. To istotne atuty związane z inwestycją we własne lokum.

Małe i wygodne

Projekty małych domów to zazwyczaj konstrukcje oferujące do 100 m2 powierzchni użytkowej - jest to przestrzeń wystarczająca dla typowej rodziny. Choć małe projekty parterowe wymagać mogą czasami większych działek niż projekty budynków kilkukondygnacyjnych, to przy wyborze odpowiedniego projektu wielkość działki może być naprawdę niewielka. 

Małe parterowe domy to ciekawa propozycja np. dla młodych rodzin i dla seniorów - dają niezależność, wygodę i bezpieczeństwo.